Системи автоматичного освітлення

Проект освітлення повинен бути продуманий ще на стадії ландшафтного будівництва.
По-перше, тому, що роботи по освітленню передбачають підготовку траншей, земляні роботи, які бажано виконувати до посадки рослин.
По-друге, освітлення повинно бути грамотно спланованим, так як надлишок світла може позбавити сад таємничості і чарівності. Необхідно заздалегідь визначитися з кількістю, видом і місцем розміщення всіх освітлювальних приладів. Для початку треба вибрати місце розташування великих стаціонарних вуличних ліхтарів, продумати підсвічування прибудинкової території, входу на ділянку, доріжок, альтанок та інших споруд на території, щоб забезпечити безпеку переміщення по ділянці. Велике значення має не тільки зовнішній вигляд і розташування вуличних світильників, але і їх потужність. Крім того, не менш важливий вибір системи управління освітленням. Вона може бути ручний, автоматизованої, з використанням фотоелементів, що реагують на природне освітлення або рух, і, в той же час, простий, що дозволяє економно витрачати електроенергію.

Види і стилі садового освітлення:

Освітлення чергове або охоронне. За допомогою охоронного освітлення створюється ефект присутності господарів. Зазвичай для такого освітлення використовують світильники фотоелементах які висвітлюють зони по периметру ділянки, або там, де встановлені відеокамери.

Освітлення функціональне. Головне завдання цього освітлення - безпечне і комфортне пересування по території вночі. Основну увагу слід приділити освітленню сходів, доріжок і стежок, що ведуть в різні куточки саду. Тут найкраще підійдуть світильники, що випромінюють розсіяне світло. Вони не сліплять і гармонійно вписуються в навколишній простір. Можна використовувати як високі ліхтарі, в яких світло падає зверху вниз, та імітує світло сонця, так і тротуарні світильники висотою близько метра, вони забезпечують так зване супровідне освітлення, і розташовані по обидва боки від стежки. Освітлення повинне бути простим в експлуатації, довговічним і відповідати дизайну саду.

Освітлення декоративне. Для того щоб розставити акценти, надати ділянці неповторність і просто прикрасити його, виділивши найбільш цікаві місця: альпінарій, клумбу, красиве дерево, басейн, використовують декоративне освітлення. Тут дуже важливо не тільки правильно розмістити світильники, але і точно врахувати спектральні характеристики світла. Правильне поєднання холодного і теплого світла дозволить створити на ділянці міфічну, казкову атмосферу. Правильно розмістивши світильники і підсвітивши крону, або тільки її частину, особливо в великих і красивих дерев, можна створити відчуття невагомості.

Освітлення архітектурно-художнє. Покликане розставити акценти і виділити найбільш цікаві рішення архітектури будівель. Може бути використано як загальне освітлення всього фасаду, так і виділення окремих елементів за допомогою світлових плям. Тут добре використовувати різні бра і підвісні ліхтарі.

Сьогодні багато компаній займаються виготовленням і установкою декоративної ландшафтного підсвічування, тому при бажанні ви можете довірити цю роботу фахівцям. Головне, щоб були забезпечені три важливих умови: краса, комфорт і безпеку.

Систему ландшафтного освітлення найкраще планувати одночасно з плануванням саду, так як цей вид робіт передбачає прокладку кабелю і підключення садового освітлення до загальної освітлювальної системі будинку.